Most minden a feltámadás körül forog [így telik meg élettel a PTF]
Áprilisi hírlevelünkben összegyűjtöttük az előző és következő hónap tartalmait és ajánlóit.
Kedves Barátunk,
Megérkezett a tavasz, új életre kelt a természet, és néhány nappal ezelőtt ünnepeltük Jézus feltámadását. A PTF falain belül is pezseg az élet: szinte minden héten új rendezvénnyel, 2-3 új médiatartalommal, és szeptembertől új képzésekkel várunk. Áprilisi hírlevelünkben 2 perc alatt megnézheted, melyik érdekel téged is.
Új képzések szeptembertől [Szociális munka]
2025 szeptemberében új alapszak indul a PTF-en! Tavaly szeptemberben nyújtottuk be a szakindítási kérelmet, amelyet 2025. március 14-én nyilvántartásba vett az Oktatási Hivatal. Mivel az engedélyezési eljárás hosszú, így erre a képzésre idén csak pótfelvételi eljárásban lehet jelentkezni. Nézd meg az új alapszak részleteit itt!
Ha inkább Teológia alapszakra jelentkeznél, de érdekel a szociális munka, válaszd a Keresztény szociális munka szakirányt. Oszd meg a hírt ismerőseiddel is!
Ha más képzésünk érdekel (lelkészi munkatárs, pasztorálpszichológia, coaching, vezetés, családkonzulens), akkor nézz körbe itt, és jelentkezz május 31-ig!
Szólj a lehetőségről ismerőseidnek is: akár az órák 75%-át is teljesíthetik online, az otthonuk kényelméből.
Apologetika, házassággondozás, céges közösségszervezés [konferenciák]
Szinte hetente jelentkezünk új rendezvényekkel: ezekben a percekben is zajlik a féléves Szentlélek-nap, amelynek felvételét néhány nap múlva eléred. A következő hónapokban ezeken a programokon találkozhatunk:
Apologetika konferencia május 13-án: Tényleg csak az agyunk lennénk? Milyen bárkát építsünk a világvégére? Milyen válaszokat tartogat a kortárs eszkatológia? Mi a modern messiási mozgalom, és hogyan viszonyuljunk hozzá? Van-e jó válaszunk a keresztény materializmusra? A PTF apologetikai témájú konferenciáján kortárs problémákon megyünk végig előadások és kerekasztal-beszélgetések keretében. [SZEMÉLYESEN és ONLINE]
Házassággondozó szeminárium május 23-án: A házasság, a család, és a bántalmazás. Mostani szemináriumunk témája a bántalmazás a nyilvánvaló és kevésbé nyilvánvaló, rejtett formáira koncentrál a többgenerációs családi összefüggéseket figyelembe véve. Bemutatjuk, hogyan működik egy, a bántalmazott nők traumáit/kríziseit feldolgozó csoport, s kiemeljük ennek pasztorálpszichológiai vonatkozásait. Nem utolsó sorban pedig arra keressük a választ a teológia felől, hogy mindezt „hogyan engedheti Isten”… [SZEMÉLYESEN és ONLINE]
Menedzsmentkonferencia május 8-án: Hová tűntek a közösségek? Lehetséges manapság, hogy közösséget építsünk a vállalatokban, az intézményekben, civilszervezetekben, vagy éppen az egyházak és a gyülekezetek munkatársai között? Mit tehetnek a vezetők a közösségépítésért? Milyen kapcsolat van a szervezeti kultúrák és a közösségek között? Milyen gyakorlati módszerek segíthetik a közösségek létrehozását és megtartását? A konferencián ezekre, és hasonló kérdésekre keressük a választ a PTF vezetéstudományi képzéseinek elsőrangú oktatói, kiváló volt és jelenlegi hallgatói segítségével. [SZEMÉLYESEN és ONLINE]
Nyílt napok a PTF-en, akár online: ülj be egy-egy órára (vagy egy teljes oktatási napra), és nézd meg, milyen témában fejlődhetnél szeptembertől! Itt találod az elérhető órákat, és pár perc alatt regisztrálhatsz is.
„Amikor a halottak tanítják az élőket” [médiatartalmak]
Oktatónk és műsorvezetőnk, Sitku Tibor a Sytka Podcast legutóbbi epizódjában dr. Glasz Tibor patológus docenssel beszélgetett. Miről? Hogy holttesteket boncolni nem rémisztő foglalatosság? Szó esett még a lélek létezéséről, elmúlásról, a ködben is látó Istenről és a méltó végről. Nézd meg a beszélgetést itt!
Az Eleven Podcastban gyermekvédelemben dolgozó szakemberekkel és nevelőszülőkkel beszélgettünk a hivatásukról, megnéztük, miért tanuljon a lelkész is szociológiát, majd a keresztény vitakultúráról „vitáztunk” Sitku Tiborral.
Coaching podcastunkban Göntér Móni vendége volt dr. Varga Eszter, a PTF coachképzésének korábbi hallgatója, akit a Cápák között című befektetői műsorból ismerhetsz. Ezután dr. Piczkó Katalin pszichiáterrel, coach-csal beszélgetett coaching és terápia határterületeiről, majd Schieszler Tamással a coaching belső forrásairól.
Húsvét kapcsán egy régi beszélgetést is ajánlunk figyelmedbe a nagyhét eseményeiről, dr. Szalai Andrással:
Ha korábbi tartalmaink között böngésznél, nézz fel YouTube-csatornánkra!
Szeretettel,
a PTF csapata
Mária pedig a sírbolton kívül állt és sírt. Amint ott sírt, behajolt a sírboltba, és látta, hogy két angyal ül ott fehérben, ahol előbb Jézus teste feküdt; az egyik fejtől, a másik meg lábtól. Azok így szóltak hozzá: „Asszony, miért sírsz?” Ő ezt felelte nekik: „Mert elvitték az én Uramat, és nem tudom, hova tették.” Amikor ezt mondta, hátrafordult, és látta, hogy Jézus ott áll, de nem ismerte fel, hogy Jézus az. Jézus így szólt hozzá: „Asszony, miért sírsz? Kit keresel?” Ő azt gondolta, hogy a kertész az, ezért így szólt hozzá: „Uram, ha te vitted el őt, mondd meg nekem, hova tetted, és én elhozom.” Jézus nevén szólította: „Mária!” (János 20,11-17)