„A zaklatás egyre több gyermeket érint” – a PTF oktatói neveléstudományi konferencián adtak elő
3 előadás, 1 interjúbeszélgetés: az előző hetek sűrűn teltek gyermekvédelmi és szociális munka oktatóink számára. Itt találkozhattál velük.
Az előző hetekben több alkalommal is találkozhattál oktatóinkkal a szociális és neveléstudományi terület mérvadó konferenciáin.
Május 29-én Nagy Krisztina (Szociális munka alapszak, Keresztény szociális munka specializáció) és Szabó Gabriella (Gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó szakirányú továbbképzés, Keresztény gyermek- és ifjúságvédő specializáció) a Hucer 2025 – Közösségek a tanulás világában című neveléstudományi konferencián képviselték a PTF-et.
Nagy Krisztina előadásának témája: A gyermekvédelmi szakellátásban élő gyermekek engedély nélküli eltávozása a szakemberek megítélése alapján
Szabó Gabriella előadásának témája pedig: Óvodai és iskolai szociális segítők szerepe a bullying megelőzésében és kezelésében
A konferencia absztraktfüzetét itt találod, oktatóink előadásainak absztraktját pedig a 288. és 369. oldalakon.
Május 31-én Szabó Gabriella egy másik konferencián is előadott: Békéscsabán a Farkas Júliával közös kutatást mutatta be, melynek címe: A segítő mint reményforrás – Remény és értelem az óvodai és iskolai szociális segítők munkájában.
Néhány hete erről a munkáról is írt a Váci Napló, ahol részletesen is megismerheted Szabó Gabriella oktatónk pályáját és hivatását. Egy rövid részletet bemutatunk itt is:
Szabó Gabriella egyik legfontosabb missziójává az iskolai zaklatás elleni küzdelem vált. Nemcsak kutatja ezt a területet, hanem gyakorlati eszközöket is ad a szakemberek és szülők kezébe. Gabriella a Pünkösdi Teológiai Főiskolán oktatóként is dolgozik. „Igyekszem átadni a tudásomat és a gyakorlati tapasztalataimat a gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó képzésen, ahol egy szakembereknek és szülőknek szóló hírlevelet is szerkesztünk kolléganőmmel a bullying témakörében. Ezt nemrég indítottuk el a főiskolával közösen, mert azt látjuk, hogy a zaklatás egyre több gyereket érint, és szeretnénk segíteni a jelenség kezelésben. Fontosnak tartjuk, hogy tudományos alapokon nyugvó, de közérthető formában adjunk információt és tippeket a bullying kezelésével kapcsolatban. Nagyon büszke vagyok erre a hírlevélre” – mondja Gabriella. A hírlevél itt olvasható.
A HUCER Neveléstudományi Konferenciára például fókuszcsoportos interjúkat készített óvodai és iskolai szociális segítőkkel, kifejezetten a bullying témában. „A beszélgetések során egyértelműen kiderült – szinte mindenki egyetértett abban –, hogy azoknak, akik ezzel a területtel foglalkoznak, naprakész elméleti tudásra és hatékony, a mindennapokban használható módszerekre van szükségük az iskolai zaklatás megelőzéséhez és kezeléséhez.”
Oktatóinknak gratulálunk és további áldott munkát kívánunk ebben a fontos küldetésben!